Kvėpavimo terapijos praktikavimo taisyklės

DĖMESIO - SVARBU!

Tam, kad galėtumėte gauti geriausia, ką gali duoti šie seminarai, iš anksto jiems pasiruoškite:

-          Skirkite sau pakankamai laiko nusiraminimui;

-          Iš anksto pasirūpinkite, kad ramiai galėtumėte stebėti seminarą ir Jums niekas netrukdytų;

-          Išjunkite garsą telefone;

-          Erdvės harmonizavimui galite užsidegti žvakę arba smilkalą;

-          Praktikas atlikite neforsuodami, negreitindami, nespausdami kvėpavimo, o viską darykite švelniai ir subtiliai, kadangi to daugiau nei pakanka puikiam rezultatui pasiekti.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad praktika yra gili ir stipri, todėl BŪTINA išlikti sąmoningiems ir atsakingiems praktikoje, tam, kad tiksliai laikytis tų nurodymų, kuriuos girdite seminarų žiūrėjimo metu. PRISIMINKITE, KAD PRAKTIKUODAMI SAVARANKIŠKAI JŪS PRISIIMATE ATSAKOMYBĘ UŽ SAVO PRAKTIKĄ IR REZULTATUS.

Prieš pradėdami seminarą pasakykite sau tokią frazę: „Aš prisiimu pilną atsakomybę už savo veiksmus seminaro metu“. Tuomet jūsų protas ir pojūčiai reaguos sąmoningiau ir atsakingiau į visą procesą.

Visų kvėpavimo pratimų atlikimo metu dėmesys turi būti nukreiptas ne į mintis, net ne galvojant apie kvėpavimą, o suvokiant kvėpavimą, jį jaučiant, kas vyksta, kuomet kvėpuojame. Įkvėpimo metu reikia paleisti ne tik orą, bet ir emociją, mintį, tam reikia iškvėpavimo metu atsipalaiduoti, o dėmesys turi likti nukreiptas į kvėpavimą ir kūną, bet ne į mintis.

Kvėpavimo metu jauskite ir suvokite visas detales, kas vyksta, pvz., krūtinės ląsta atsiveria įkvėpimo metu, ir atsipalaiduodama nusileidžia iškvėpimo metu, girdimas išeinančio / įeinančio oro garsas, pradedame atpažinti savo vidines emocijas ir jos tampa suvokiamos daug aiškiau, kuomet dėmesys sutelktas į kvėpavimą.

Svarbu pabrėžti, kad visus šiuose įrašuose demonstruojamus kvėpavimo pratimus būtina atlikti labai švelniai, nespaudžiant savo kvėpavimo, nesistengiant per kelias minutes, skirtas atlikti vieną pratimą, pašalinti iš savęs daug įtampų. Noriu perspėti, kad sąmoningas kvėpavimas yra kvėpavimas energija. Čia „perspaudimai“ gali tik padidinti įtampą, o ne ją pašalinti.

Visus kvėpavimo pratimus atlikite išlaikydami savo ketinimo paprastumą, nenaudodami per daug pastangų, tai duos daug geresnį rezultatą, negu stengimasis atlikti viską „teisingai“. Kvėpavime „mažiau yra geriau“. Jeigu kankins mintys „kaip atlikti teisingai“, arba „kažin, ar teisingai darau“, - suvokite, tokios mintys kyla ne dėl paties kvėpavimo, tai tik rodo, kad tokių minčių vedami esate įpratę gyventi. Palikite tas mintis ramybėje, nekreipkite į jas dėmesio, pratimus darykite nuoširdžiai, paprastai, neforsuokite. Rezultatas ateis atliekant praktiką ramiai ir kasdien, o ne per įtemptas pastangas.

Praktikuojant kvėpavimą savarankiškai išgirsite išsireiškimus – kvėpuojame krūtine, kaklu, pilvu ar kita kuria kūno dalimi. Jeigu kiltų klausimas, kaip galima kvėpuoti krūtine, jei oras įeina per burną arba nosį, atsakymas į šį klausimą yra toks: fizinis oras įeina / išeina per nosį arba burną, bet energija visada įteka / išteka ten, kur yra dėmesys! Todėl išsireiškimas „kvėpuojame krūtine“ reikš, kad dėmesys kvėpavimo metu yra krūtinėje, o jeigu „kvėpuojame pilvu, kaklo sritimi, gerkle“ – atitinkamai dėmesys kvėpavimo metu bus ten.

Atlikę pratimus, visada pabūkite ramiai su savimi dar kelias minutes, taip leiskite kvėpavimo energijai integruotis. Suvokite, pastebėkite, kas įvyko, pakito kvėpavimo pratimo dėka vidinėje erdvėje. Gali būti, kad pajusite, jog vidinėje erdvėje išlaisvėjo, kažko negatyvaus joje nebeliko. Norėdami aiškiau susivokti, kas vyksta mumyse kvėpavimo metu, naudokite palyginimą: ko nebeliko, kas buvo, ar kas atsirado, ko nebuvo prieš kvėpavimo pratimą?